Країни з літніми олімпійськими медалями

З 1896 року, коли вперше відбулися літні Олімпійські ігри або «Олімпійські ігри», подія стала найпопулярнішою подією легкої атлетики в усьому світі. Вона зросла від простої справи, що складається лише з 14 подій до величної вітрини з більш ніж 300 дисциплін, в яких беруть участь конкуренти з більш ніж 200 країн і територій. Починаючи з 1904 року, перша трійка в будь-якому випадку нагороджується золотими, срібними та бронзовими медалями у цьому порядку фінішної позиції.

Протягом історії на Літніх Олімпійських іграх учасникам було видано 18 553 медалі. Проте, традиція надання медалей була не завжди, як ми тепер знаємо. Під час перших Олімпійських ігор в Афінах, Греція, переможець отримав два пункти: Срібна монета і оливковий вінок. Друге місце отримали мідна монета і лаврова гілка. Літні ігри 1900 року були ще більш своєрідними, оскільки переможці змагань отримали трофеї! У перші роки Олімпіади золото вважалося занадто дорогоцінним для видачі в чистому вигляді.

Сполучені Штати Америки очолюють всесвітню таблицю медалей літніх Олімпійських ігор з виграними 2, 520 медалей. Олімпійські ігри 1904 року проходили в Сент-Луїсі, штат Міссурі, і закінчилися тим, що приймаюча країна черпала 239 з доступних 280 медалей. Цей аномальний подвиг був досягнутий тим, що багато країн не могли відправити спортсменів на трансатлантичну поїздку на Літні ігри. Найбільш прикрашений спортсмен у цій події був американський плавець Чарльз Даніельс, який отримав три золоті медалі, а одну - срібло та бронзу.

На кожних літніх Олімпійських іграх очікується, що Сполучені Штати, Великобританія і Росія змагатимуться за найбільшу кількість медалей. Спорт у цих країнах розвинув професійну культуру з перших років сучасної Олімпіади. Тому вони мають великий пул виконаних конкурентів для вибору. Крім того, діапазон дисциплін, в яких беруть участь три великі Олімпійські ігри, ширший, ніж більшість країн. Наприклад, Кенія славиться переможцями середніх і довгих дистанцій. На Олімпійських іграх у Лондоні в 2012 році Кенія завоювала 11 медалей лише у 6 турнірах, і всі вони пройшли в гонках. Тим часом США виграли 104 медалі в 16 заходах.

Спортивна культура в різних країнах має глибокий вплив на можливість забивати медалі на Іграх. Індія, наприклад, божевільна країна з крикету. Однак, це спорт з початком свого часу, як британська колонія. Легка атлетика та інші види спорту, які потребують фізичної доблесті, майже не чути в субконтиненті. Незважаючи на те, що Індія стала другою за кількістю населення країною, вона виграла лише кілька олімпійських медалей. Азіатське суспільство також розглядає спорт як виставку елегантності, а не змагання. Можливо, це пояснює, чому Китай завоював більшість медалей у дайвінгу, важкій атлетиці та гімнастиці.

На Олімпійських іграх високо талановиті спортсмени зосереджують свою увагу на отриманні численних медалей у різних заходах. Майкл Фелпс, американський плавець, тримає рекорд для більшості золотих медалей, отриманих на одній літній Олімпіаді. У 2004 році він здобув 6 золотих і 8 медалей. У останній олімпіаді Ріо в 2016 році Фелпс отримав 5 золотих і срібну медаль. Набагато важче досягнення було б американським спринтером Маріон Джонс, який виграв 5 золотих медалей у 2004 році, але пізніше їх скасували.

Нині США продовжують зберігати своє місце в якості першого виконавця на Олімпіаді після того, як виграли найбільшу кількість медалей на літніх Олімпійських іграх 2016 року (всього 121; 46 золотих). Китай (70) і Великобританія (67) виграли другу і третю найбільшу кількість медалей на олімпіаді в Ріо.